KONST / Litografier / Färglitografi 16086402
nr 1608 6402
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Bladets mått: 43x51 cm, yttermått inklusive ram: 59x66 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 mars 2024
kl 18:15:55
19/3 19:30:45
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund